Kuşlar, yedikleri ve taşıdıkları tohumlar sayesinde yıllar boyunca doğanın her bir köşesine yeşil bir iz bırakmayı başarmışlar ve aynı zamanda doğayı sürdürülebilir kılan ana parçalardan biri olmuşlardır. ecording olarak kuşların bu yeteneğinden ilham alarak iklim krizine karşı mücadele veriyor; bireyler ve şirketler ile birlikte bir kelebek etkisi oluşturarak küçük adımların büyük değişimler yaratmasını hedefliyoruz.

KAYDIR

Videoyu oynat

Biz Kimiz

Küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştiren bir sosyal girişimiz. Geliştirdiğimiz çözümler aracılığıyla, bireylerin ve markaların ortak bir farkındalık ile buluşarak iklim krizine karşı hep birlikte mücadele edebilmelerini sağlıyoruz.

ecording to - (pre)

Doğaya göre-

Ör: ecording to future: doğaya göre gelecek.

Önceliklerimizin ortak bir özelliği var!

Doğanın tüm bileşenlerinin ortak faydası için çalışıyoruz.

inovasyon

İnovasyon

Geliştirdiğimiz her bir teknoloji ile dokunduğumuz tüm noktalara güçlü ve anlamlı bir değer katma bilinciyle hareket ediyoruz.

sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Kalkınmayı ve gelişmeyi sürdürülebilir kılmak için doğaya ve onun ihtiyaçlarına odaklanarak çalışmalar yürütüyoruz.

sorumluluk

Sorumluluk

Doğaya ve canlılara karşı sorumlu olduğumuzun bilincindeyiz ve attığımız tüm adımlarda bu farkındalığın izlerini bırakıyoruz.

doğayla uyum

Doğayla Uyum

Çalışmalarımızı, modern toplumun ve gelişen teknolojinin; doğa ile sürdürülebilir bir uyum yakalamasını hedef alarak ilerletiyoruz.

Daha yaşanılabilir bir dünya için bize katıl.

Çalışmalarımız, ulusal ve uluslararası düzeydeki birçok kurum tarafından takdir gördü.
2019 yılından bugüne ödüllerimiz ve başarılarımız;

Basında Biz

Şirketimizden haberler, basın duyurularımız ve basında hakkımızda çıkan haberlere buradan ulaşabilirsiniz!
Hemen Gözat

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları

ecording, tüm çalışmalarını, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen "Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları" doğrultusunda yürütür.

madde 10

SKA 10

Eşitsizliklerin Azaltılması
ecoDrone aracılığıyla toprakla buluşan tohum topları, atış sahasına yakın kırsal bölgelerde yaşayan kadınlar tarafından üretilir. Kadınlarımızın ekonomik kalkınması desteklenirken ekonomik ve sosyolojik eşitsizliklerin azaltılması amaçlarına hizmet edilir.
madde 12

SKA 12

Sorumlu Üretim ve Tüketim
ecording ile işbirliği kapsamında her ecoDrone etiketli ürün veya hizmet satışı başına tohum topu atışı, tüketimin doğaya yeşil dönüşümüdür. Bu sayede yeşil tüketim modelleri teşvik edilerek sorumlu üretim ve tüketim amaçlarına hizmet edilir.
madde 13

SKA 13

İklim Eylemi
ecording, ecoDrone’lar sayesinde inovatif ve hızlı bir şekilde tohum topu atışları gerçekleştirerek iklim krizi ve olumsuz sonuçlarına karşı mücadele eder. Bu bağlamda, yeryüzünde hayat potansiyelleri oluşturarak iklim eylemi amacına hizmet edilir.
madde 15

SKA 15

Karasal Yaşam
ecording ile işbirliği kapsamında yeryüzünün %30’unu kaplayan ve milyonlarca canlının yaşam alanı olan ormanlar sayesinde iklim değişikliği ile mücadele edilirken karasal yaşamın iyileşme amacına hizmet edilir.

Daha yaşanılabilir bir gelecek için bizimle harekete geçmeye hazır mısın?

İklim krizinin artan etkileri nedeniyle orman ekosistemlerinin; karbon tutma, biyoçeşitlilik kaybının azaltılması ve gezegendeki sıcaklık artışının önüne geçilmesi gibi konularındaki kilit rolü nedeni ile önemleri daha da artmıştır. ecording, bu sonuçlar doğrultusunda geliştirdiği teknolojilerle bireylerin ve kurumların iklim krizine karşı pozitif ve doğrudan mücadele edebileceği çözümler sunmaktadır ve daha yaşanabilir bir dünyayı hedeflemektedir.

ecording, geliştirdiği insansız hava araçları ve yazılım teknolojileri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. ecoDrone; ekibimiz tarafından geliştirilen ve doğrudan ekim yöntemi ile ağaçlandırma çalışmalarında kullanılan insansız hava aracıdır. ecordingApp ise; dünyanın ve çevrenin yararına verilen görevlerin tamamlanması ile edinilen puanlarla, anlaşmalı markalardan ödüller kazandıran bir mobil uygulamadır.

Kısa vadeli hedefimiz; iş birliklerimizi arttırarak yaptığımız çalışmalarla her sektörden şirket ve kurum ile entegre olarak dünyayı ağaçlandırma çalışmalarına hız kesmeden devam etmektir. 2030 yılına kadar 1 Milyar tohum topu atışı hedefimiz ile Türkiye’deki ve dünyadaki karbon ayak izini azaltmayı aynı zamanda çevre bilinci ve çevre teknolojileri konularında öncü kurumlardan biri olmayı hedeflemekteyiz. Bunun yanı sıra şubat 2021’de açtığımız Hollanda ofisimiz ile de Türkiye’de başlayan bu süreci dünya genelinde geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

ecoDrone; ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştiren insansız hava araçlarıdır.

Satın alınan her bir ürün ve hizmet doğada bir tohum topuna dönüşüyor. Örneğin, satın aldığınız bir üründe ecoDrone simgesi gördüğünüzde, o ürün satışı için ecoDrone ile bir tohum topu atışı gerçekleştirildiğini anlıyorsunuz. Ayrıca ürünlerin üzerine yerleştirilen QR kodu okutmanızla birlikte tohum topunun ne zaman, nerede, hangi türde atıldığı gibi detaylı bilgilere ulaşabiliyor ve alandan en güncel fotoğrafları görüntüleyebiliyorsunuz. Bu iş modeli ile; uzun vadede bireylerin ve markaların doğada yarattığı etkiyi görmelerini ve farkında olmalarını sağlamak için çalışmaktayız.

Yeşilin her tonundan haberdar olun.

Dünyadan ve ecording’ten tüm yeşil haberler ve gelişmeler e-posta kutunda!


    Kişisel verilerinizi korumayı önemsiyoruz. Gizlilik Politikası