İKLİM ALARM VERİYOR

farkında mısın?

IPCC'nin raporuna göre, dünya sıcaklığının 2030'a kadar 1.5 °C olmasının önüne geçme fırsatımız kalmadı. Ancak bugünden itibaren harekete geçersek 2030'da söz konusu sıcaklık artışını 1.5 °C'de sabit tutabiliriz.

YEŞİL DÖNÜŞÜM

seninle başlıyor.

İklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştirerek, dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek için çalışıyoruz.

Çözümleri Keşfet;

20+ İş Ortağı

dell
intel
nike
toyota
dhl
efes
ogm
itu
endeavor
imece
bau

5+ Destekçi

Markanız için yeşil bir değer.

Müşterilerinize sunduğunuz hizmetler ve ürünler sayesinde doğaya doğrudan ve pozitif etki ile dokunarak markanıza çevre dostu ve sürdürülebilir bir değer katın.

Doğa ve çevre için teknoloji.

Hayatımızın her alanında yeri olan teknolojiyi kullanarak geliştirdiğimiz inovatif çözümlerimiz ile doğaya ve çevreye katkıda bulunun.

Doğa ve çevre için teknoloji.

Hayatımızın her alanında yeri olan teknolojiyi kullanarak geliştirdiğimiz inovatif çözümlerimiz ile doğaya ve çevreye katkıda bulunun.

İklim krizi ile mücadele edin.

Herkes için kolayca uygulanabilir iklim krizi çözümlerini, işinize ve hayatınıza kolayca entegre edin.

Her an doğaya dokunun.

Günlük yaşamınızda gerçekleştirdiğiniz her bir eylem ile doğaya ağaç kazandırarak küresel iklim krizine karşı doğrudan mücadele edin.

Her an doğaya dokunun.

Günlük yaşamınızda gerçekleştirdiğiniz her bir eylem ile doğaya ağaç kazandırarak küresel iklim krizine karşı doğrudan mücadele edin.

Çözümlerimiz

Küresel iklim krizine karşı geliştirdiğimiz yenilikçi çözümleri keşfedin.

drone havada

ecoDrone

ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştiren insansız hava araçlarıdır.

ecordingApp

Dünya yararına verilen görevleri kanıtladığınızda, edindiğiniz puanlarla anlaşmalı markalardan ödüller kazandığınız bir mobil uygulamadır.

Neden ecording?

sürdürülebilir

Sürdürülebilirlik

Tüketicilerin yüzde 79'u satın alma kararlarını markaların sürdürülebilirlik yaklaşımları doğrultusunda değiştiriyor. Markaların yüzde 77'si ise sürdürülebilirlik yaklaşımlarının müşteri bağlılığını arttırdığını gözlemliyor.

yeşil pazarlama

Yeşil Pazarlama

Tüketicilerin yaklaşık yüzde 80'i, gelecek nesiller için gezegeni kurtarmak adına fark yaratabilmek istiyor. Bu tüketicilerin yüzde 66'sı çevre dostu ürünler ve hizmetler satın almayı tercih ediyor.

sorumlu üretim

Sorumlu Üretim ve Tüketim

Tüketiciler ortaklaşa bir eyleme ihtiyaç duyuyor ve her 10 tüketiciden 5’i şirketlerin ve markaların çevresel sürdürülebilirlik konusunda öne çıkarak kendi paylarına düşen sorumluluğu üstlenmelerini bekliyor.

sosyal değer

Sosyal Değer

Araştırmalarda, katılımcıların yüzde 60’ı markaların çevre dostu olmasının çok önemli olduğunu düşünürken, yüzde 49’u da sosyal etki konusunda da aynı eğilimlere sahip.

2 .000.000+
tohum topunu ecoDrone ile toprakla buluşturduk.

Nasıl mı?

ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OL.
DÜNYANA SAHİP ÇIK!

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları

ecording, tüm çalışmalarını, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen "Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları" doğrultusunda yürütür.

madde 10
madde 13
madde 12
madde 15

Daha yaşanılabilir bir gelecek için bizimle harekete geçmeye hazır mısın?

İklim krizinin artan etkileri nedeniyle orman ekosistemlerinin; karbon tutma, biyoçeşitlilik kaybının azaltılması ve gezegendeki sıcaklık artışının önüne geçilmesi gibi konularındaki kilit rolü nedeni ile önemleri daha da artmıştır. ecording, bu sonuçlar doğrultusunda geliştirdiği teknolojilerle bireylerin ve kurumların iklim krizine karşı pozitif ve doğrudan mücadele edebileceği çözümler sunmaktadır ve daha yaşanabilir bir dünyayı hedeflemektedir.

ecording, geliştirdiği insansız hava araçları ve yazılım teknolojileri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. ecoDrone; ekibimiz tarafından geliştirilen ve doğrudan ekim yöntemi ile ağaçlandırma çalışmalarında kullanılan insansız hava aracıdır. ecordingApp ise; dünyanın ve çevrenin yararına verilen görevlerin tamamlanması ile edinilen puanlarla, anlaşmalı markalardan ödüller kazandıran bir mobil uygulamadır.

ecoDrone; ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştiren insansız hava araçlarıdır.

Tohum topları, tohumların çimlenme ihtimallerini iyileştirmek ve hızlandırmak için; kil, toz gübre, çeşitli mineraller ve çalışma yapılacak türün doğal çimlenme bölgesinden alınan orman toprağı ile özel olarak hazırlanan karışımla tohumların kaplanmasının ve belirli sıkma oranlarında misket büyüklüğünde toplar haline getirilmesinin bir sonucudur.

Satın alınan her bir ürün ve hizmet doğada bir tohum topuna dönüşüyor. Örneğin, satın aldığınız bir üründe ecoDrone simgesi gördüğünüzde, o ürün satışı için ecoDrone ile bir tohum topu atışı gerçekleştirildiğini anlıyorsunuz. Ayrıca ürünlerin üzerine yerleştirilen QR kodu okutmanızla birlikte tohum topunun ne zaman, nerede, hangi türde atıldığı gibi detaylı bilgilere ulaşabiliyor ve alandan en güncel fotoğrafları görüntüleyebiliyorsunuz. Bu iş modeli ile; uzun vadede bireylerin ve markaların doğada yarattığı etkiyi görmelerini ve farkında olmalarını sağlamak için çalışmaktayız.

Yeşilin her tonundan haberdar olun.

Dünyadan ve ecording’ten tüm yeşil haberler ve gelişmeler e-posta kutunda!


    Kişisel verilerinizi korumayı önemsiyoruz. Gizlilik Politikası