Markanızla inovatif çözümlerimize entegre olun, küresel iklim kriziyle mücadeleye şimdi katılın!

Küresel iklim krizine karşı geliştirdiğimiz teknolojik çözümlerimiz ile markaların sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını sağlarken, küresel iklim kriziyle mücadeleyi güçlendiriyoruz.

PARTNERLERİMİZ

MARKA DEĞERİNİZE YEŞİL VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR KATKI SAĞLIYORUZ.

Partnerimiz olarak doğaya dokunun ve müşterileriniz ile bağınızı artırarak küresel iklim krizine karşı birlikte mücadele edin.

NEDEN ECORDING?

Küresel iklim krizi mücadelesini işinizin ve iş akışlarınızın bir parçası haline getirin

Küresel iklim krizine karşı marka ve kurumlardan, bireylere, bireylerden doğaya uzanan modellerle sosyal ve çevresel etkinizi artırabilir, sürdürülebilirlik hedeflerinizi güçlendirebilirsiniz.

BERABER DÖNÜŞEBİLİRİZ!

Tüketicilerin %79’u satın alma kararlarını markaların sürdürülebilirlik yaklaşımları doğrultusunda değiştiriyor.

BERABER FARK YARATABİLİRİZ!

Tüketicilerin yaklaşık %80’i, gelecek nesiller için gezegeni kurtarmak adına fark yaratabilmek ve yaşamlarında bu doğrultuda adımlar atmak istiyor.

BERABER GEZEGENİMİZİ ONARABİLİRİZ!

Katılımcıların %60’ı markaların çevre dostu olmasının önemli olduğunu düşünürken, %49’u da sosyal etki konusunda da aynı eğilimlere sahip.

BERABER EYLEME GEÇEBİLİRİZ!

Tüketiciler iklim krizinin çözümü için ortaklaşa bir eyleme ihtiyaç duyuyor ve her 10 tüketiciden 5’i şirketlerin ve markaların çevresel sürdürülebilirlik konusunda öne çıkarak kendi paylarına düşen sorumluluğu üstlenmelerini bekliyor.

ECORDING KİMLER İÇİN ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR?

Markanıza artı değerler yaratırken çevresel ve sosyal etki üretmek!

Küresel iklim kriziyle mücadele edebilmek için, söz konusu problemi daha iyi tanımlayıp, çözümü insanların ve kurumların rutin davranışlarına ve akışlarına entegre etmeye karar verdik.

İLETİŞİM VE PAZARLAMA

Markanızın hedef kitlesinin ilgisini çekecek ve ayrıştıracak değerler kazandırın.

ÜRÜN VE DENEYİM

Etki üretmeyi işinizin ve iş akışlarınızın bir parçası haline getirerek mücadeleye ortak olun.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilirliği odağınıza alarak markanızı, kurumunuzu ve işletmenizi dönüştürün.

İNSAN KAYNAKLARI

Çalışanlarınız ve kurumsal aileniz için çevresel etki ve fayda modelleri oluşturun.

MARKA VE KURUMLAR İÇİN ECODRONE

ecoDrone ile markanıza sürdürülebilir bir değer katın

Marka ve kurumunuz için ecoDrone ile yapabileceğiniz iş birliği modellerini keşfedin.

01. ECODRONE İLE ÜRÜN/HİZMET SATIŞ BAZLI İŞ BİRLİĞİ MODELİ

Marka, kurum ve işletmelerin ürün/hizmet veya işlemlerine ecoDrone işareti entegre edilerek, her ürün/hizmet veya işlem için insansız hava araçları ecoDrone’larla tohum topunu atışı gerçekleştirilen iş birliği modelidir.

ecording’in ecoDrone ile ürün/hizmet satış bazlı iş birliği modeli kapsamında; ürün/hizmet veya işlemlerine ecoDrone işaretleri entegre olan partnerlerin satılan her ürün/hizmeti veya işlemi için ecoDrone ile ormanlaştırılması gereken öncelikli ulaşılması güç alanlara tohum topu atışları gerçekleştirilerek, dünyadaki ormanlaştırma ve biyoçeşitlilik çalışmalarına destek verilmektedir. Ayrıca ecoDrone işaretli ürün/hizmet/işlemlere entegre edilen QR kodlar aracılığıyla tüketiciler tohum toplarının serüvenlerini takip edebilmektedir.

02. ECODRONE İLE YARATICI İŞ BİRLİĞİ MODELİ

Şirket, kurum veya işletmelerin dönemsel olarak gerçekleştirdikleri sürdürülebilirlik, kurumsal sosyal sorumluluk, kurum içi sosyal etki ve insan kaynakları temelli etkinliklerinde ecoDrone ile tohum topu atışı gerçekleştirilen iş birliği modelidir.

ecording’in ecoDrone ile yaratıcı iş birliği modeli kapsamında; şirket, kurum veya işletmelerin dönemsel olarak gerçekleştirdikleri sürdürülebilirlik, kurumsal sosyal sorumluluk, kurum içi sosyal etki ve insan kaynakları temelli etkinliklerine ecoDrone etiketleri entegre edilerek, partnerlerin dönemsel çalışmaları doğrultusunda ecoDrone ile öncelikli ulaşılması zor alanlara tohum topu atışları gerçekleştirilip, ormanlaştırma ve biyoçeşitlilik çalışmalarına destek verilmektedir.

ecoDrone İşareti nedir?

ecoDrone ile Ürün/Hizmet/İşlem Satış Bazlı İş Birliği modeli kapsamında; partner markaların ürün/hizmet veya işlemlerine entegre edilen her ecoDrone İşaretli ürün, hizmet veya işlem için, ecoDrone’lar ile öncelikli ulaşılması zor alanlara tohum ve tohum topu atışları gerçekleştirilerek, ormanlaştırma ve biyoçeşitlilik çalışmalarına destek verilmektedir. Ayrıca tüketiciler entegre edilen ürün/hizmet/işlemler üzerindeki ecoDrone İşaretini telefon kamerasıyla okutarak, tohum toplarının serüvenlerini takip edebilmektedirler.

ecoDrone işaretleri nasıl çalışır?

Tüketiciler entegre edilen ürün/hizmet/işlemler üzerindeki ecoDrone İşaretini telefonlarının kameralarına okutarak, tohum toplarının serüvenlerini takip edebilmektedirler.

01.

Satın aldığınız ürün, hizmet veya işlemlere entegre edilen ecoDrone işaretlerini okutun

ecoDrone İşaretli ürünlerin üzerinde yer alan QR Kodu telefonunuzun kamerasına okutun.

02.

Tohum türünü seçin ve e-posta adresinizle kayıt olun

Erişilen Tohum Takip Web Panel’i üzerinden o ürün için atılmasını istediğiniz tohum türünü seçin ve e-posta adresinizle kayıt olun veya paylaşın.

03.

E-posta adresinize gönderilen bilgilendirmelerle tohumunuzun serüvenini takip edin

Kayıt olduğunuz e-posta adresinize gönderilen bilgilendirmelerle tohumunuzun serüvenini takip edin.

ecoDrone ile küresel iklim kriziyle mücadeleye bugün başlayın!

Partnerlerimizin sosyal ve çevresel etkilerini artırırken karbon ayak izlerini azaltmalarına katkıda bulunuyor, sürdürülebilirlik hedeflerini ve stratejilerini desteklerken iklim kriziyle mücadeleyi gündelik hayatlarının bir parçası haline getirmelerine yardımcı oluyoruz.

MARKA VE KURUMLAR İÇİN ECORDINGAPP

ecordingApp ile markanıza ve çalışanlarınıza sürdürülebilir bir değer katın

Günlük hayatınızda sürdürülebilir yaşam alışkanlıkları kazanmanıza, ve karbon ayakizinizi azaltmanıza katkı sunan ecordingApp ile iklim krizine karşı harekete geçin

ECORDINGAPP KURUM İÇİ KULLANIM ABONELİĞİ

Şirket çalışanlarınızın sosyal ve çevresel adımlarını iyileştirmek mi istiyorsunuz? ecordingApp Kurum İçi Kullanım Aboneliği, şirketinize özel olarak raporlama ve çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar. Bu sayede ekibinizin karbon ayak izini azaltmasını sağlarken, çevresel ve sosyal etkiyi şirket kültürü haline getirebilirsiniz.

ECORDINGAPP İLETİŞİM VE PAZARLAMA PARTNERLİĞİ

ecordingApp içerisine mevcut görev ve görev kategorileri dışında markanızın sürdürülebilirlik hedeflerine uygun görevler ekleyebilir veya mevcut görevlerin partneri olabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizin ambalajlarını geri dönüşüme kazandırabilir, tüketicilerinizin ve markanızın karbon ayak izlerini azaltmalarını sağlayabilirsiniz.

Dünya için değer ve fayda yaratacağınız görevleri seçin

Günlük hayatta uygulayabileceğiniz geri dönüşümden toplu taşımaya, sevimli dostlarımızın ihtiyaçlarını gidermekten, su ve enerji tasarrufuna kadar onlarca dünyaya fayda sağlayabileceğiniz görev hazırlayıp, kullanımınıza sunduk.

Seçtiğiniz görevleri uygulama içi kamera ile doğrulayın

Sosyal ve çevresel faydanızı ölçümleyebilmemiz ve ecoPuan’ları kazanabilmeniz için, uygulama içerisinden doğrulamak istediğiniz görevin belirlediğimiz yönergeler doğrultusunda videosunu çekmeli ve bizimle paylaşmalısınız.

Doğruladığınız görevlerden elde ettiğiniz ecoPuan’lar ile kazanın

ecordingApp ile doğruladığınız çevreye duyarlı görevlerden kazandığınız ecoPuan’ları, uygulama içerisindeki ecordingApp Market’te istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. İsterseniz ecoPuan’larınızla kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilir veya bu puanları “Bağış” sekmesinden çevresel ve sosyal fayda için bağışlayabilirsiniz.

Çevresel etkinizi ölçün, takip edin ve paylaşın

Sosyal etkinizi ölçüp paylaşabilir, arkadaşlarınıza meydan okuyabilirsiniz. Ayrıca doğrulanan tüm görevlerinizin sosyal ve çevresel etkisini uygulama içindeki “Çevresel Etkim” sekmesinden takip edebilirsiniz.

MERAK ETTİKLERİNİZ Mİ VAR?

ecording nedir?

ecording; küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştiren bir sosyal girişimdir.

ecording neden kuruldu ve neyi hedefliyor?

2017’de temelleri atılan ecording, kelebek etkisi ile değişimin ve etkinin oluşturabileceği çözümleri, yenilikçi teknolojiler ile insanlığa ulaştırmayı ve teknolojinin gücünü kullanarak dünyadaki iklim krizi mücadelesine destek vermeyi amaçlar.

Küresel iklim kriziyle nasıl mücadeleye edeceğiz?

Johan Rockström ve Will Steffen’in öncülük ettiği bir grup akademisyen, “Gezegenin Sınırları: İnsanlık İçin Güvenli Alanı Araştırmak” isimli bir bilimsel makale yayımladı. Makale çerçevesinde, iklim krizinde 9 kritik eşikten söz edildi. 

 

Bunlar; iklim değişikliği (karbon salımı ve buzulların erimesi), ormansızlaşma ve arazi sistemi değişikliği, biyoçeşitlilik kaybı, tatlı su tüketimi ve döngüsü, azot ve fosfor döngüsü (besin üretimi), okyanus asitlenmesi, kimyasal kirlilik, atmosferdeki aerosoller ve stratosferik ozon incelmesi. 

 

Makaleye göre; 9 kritik eşiğin aşılması, büyük ölçekli ve geri döndürülemez çevresel değişiklikler oluşturma riskini beraberinde getiriyor. Üstelik bir eşiğin aşılması, domino etkisiyle sistemin diğer parçalarının da kritik eşiği geçme ihtimallerini artırabilir. 

 

2022’ye kadar geldiğimiz noktada bahsi geçen 9 eşikten 4’ünü aştık. Bunlar; iklim değişikliği (buzulların erimesi ve karbon salımı), ormansızlaşma, biyoçeşitlilik, azot ve fosfor döngüsü (besinler). Tatlı su döngüsüyle birlikte, dünyada istikrarı düzenleyen ve hayatta kalmamızı sağlayan bu 5 eşik yaşamımız için kritik, neyse ki tatlı su döngüsünde henüz kritik eşikte değiliz ancak çok yakınız! 

 

Yalınlaştırılmış bu bilimsel model ile “İklim krizi ile mücadeleye nereden başlayacağız?” sorusunun yanıtını bulmuş olduk. 2030 ve 2050 hedeflerimizi, bilim insanlarının pozitivist araştırmalarına dayanarak belirledik. İklim krizine karşı mücadelemizi bu 9 kritik eşik çerçevesinde ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu olarak; sürdürülebilir, inovatif ve teknolojik çözümler geliştirme misyonuyla sürdürüyoruz.

ecording'in çalışma alanları nelerdir?

2018 yılında ormansızlaşma ve biyoçeşitlilik kaybını önlemek amacıyla ecoDrone’ları geliştirmeye başladık. Geliştirdiğimiz insansız hava araçları olan ecoDrone’larla, öncelikli ulaşılması zor alanlara tohum topu atışları gerçekleştirerek, dünyada yapılan ormanlaştırma ve biyoçeşitlilik çalışmalarına teknolojiyi kullanarak destek vermeyi amaçladık. 

 

2021 yılında karbon salımının azaltılması konusuna yoğunlaştık ve ecordingApp’i geliştirdik. ecordingApp’te Dünya yararına görevlerle, insanların günlük hayatlarında uygulayabilecekleri çevreye duyarlı faaliyetlerin ödüllendirme sistemiyle birlikte alışkanlık haline dönüşmesini sağlamayı amaç edindik. Bireysel olarak yılda sadece %1’lik bir karbon ayak izi azaltımıyla dahi yaratacağımız muazzam değişimi insanlara göstermek, eylemlerimizle aslında çözümün bizde olduğunu sunma fikri temel motivasyonumuz oldu.

 

ecoDrone’larla başlayan ve ecordingApp ile devam eden iklim krizi mücadelemizi 2030 yılına kadar gezegenimizin sınırlarını oluşturan kritik eşikler çerçevesinde 4 geliştireceğimiz alternatif teknolojiler ile destekleyeceğiz. 2030’dan 2050’ye kadar da tüm paydaşlarımızla birlikte dünyamızın iklim krizinden kaynaklı hasarlarını onarmakta kararlıyız.

Sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

İnovatif çözümlerimize entegre olun, küresel iklim krizi mücadelesine şimdi katılın!

Küresel iklim krizine karşı geliştirdiğimiz inovatif ve teknolojik çözümlerimize entegre olmak, markanıza katacağımız sosyal ve çevresel değerler hakkında bilgi almak için ekibimizle iletişime geçin.