What you need to know about a life in harmony with nature and sustainability is on ecoBlog!

NEWS FROM US

Impact100 Listesine Seçildik: Norssken Vakfı Nedir?

ecording olarak, Stockholm’deki teknoloji ve etki girişimleri merkezi Norrsken Foundation tarafından Dünyanın En Umut Verici Etki Girişimleri listesi 2022 Norrsken Impact100’e seçildik! Bu sayede logomuz New York Times Meydanı’nda yer alırken, sizlerle bu gururu paylaşmak ve Norssken Vakfı hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Read more
DOĞA

Bir Ağacın Büyüme Serüveni: Bir Ağaç Nasıl Büyür?

Küçücük fidelerin nasıl devasa ormanlara dönüştüğünü hiç merak etmiş miydiniz? İş, gıda, sağlık ve küresel iklim krizi bağlamında insanlığa inanılmaz katkıları olan ağaçların oldukça büyüleyici ve yakından bakmaya değer olduklarını düşünüyoruz. İklim kriziyle olan mücadelede, ağaçların rolünü ve gücünü hepimiz benimsemeliyiz. Bu yazımızda, ağaçların nasıl büyüyüp geliştiğini detaylıca anlatırken, insanlık ve gezegen için bu kadar önemli olmalarının sebeplerini belirtiyoruz.

Read more
SUSTAINABILITY

Karbon Ayak İzi Nedir? Nasıl Azaltılır?

Küresel iklim krizini durdurmak ve en kötü etkilerinden kaçınmak için iki şey yapmamız gerekiyor: düşük karbonlu bir ekonomiye geçmek ve düşük karbonlu bir yaşam stilini benimsemek. Karbon emisyonunuzu azaltarak, yuvanız olan gezegene ve kendinize büyük bir iyilik yapmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sizin için giriş niteliğinde bir rehber hazırladık.

Read more
SUSTAINABILITY

Mitleri ve Gerçekleriyle Elektrikli Araba Rehberi: Çevre İçin Gerçekten İyiler Mi?

Uzmanlar, şarj edilebilir araçların sıradan araçlara göre daha iklim dostu bir seçenek olduğu konusunda genel olarak hemfikir olsalar da, nasıl şarj edildiklerine ve üretildiklerine bağlı olarak bazı çevresel etkilere sahip olduğunu düşünüyor. Biz de bu yazımızda, en büyük endişelerden bazılarına ve bunların nasıl ele alınabileceğine dair bir rehber hazırladık.

Read more
İKLİM

Artık Neden Kar Yağmıyor: Kuraklık ve Etkileri

Kuru hava koşulları ve yağış kıtlığı, artık sadece yaz mevsiminde aklımıza gelen konseptler olmaktan çıktı. Hal böyleyken, su kıtlığı konusunda yaşamakta olduğumuz ve yaşayabileceğimiz problemler hakkında sürdürülebilir önlemler almak durumundayız. Bu yazımızda, kuraklığın tanımını yapıyor ve alınabilecek önlemleri anlatıyoruz.

Read more
SUSTAINABILITY

What is Corporate Sustainability: 5 Good Examples of Corporate Sustainability

87% of the world's energy needs are met by fossil fuels. According to scientists, almost 90% of coal and around 60% of oil and gas must remain underground to stop the climate crisis. Regardless of the individual or company, there is much we can do for the planet, both in our individual lives and as part of corporate sustainability. 

Read more
SUSTAINABILITY

A Sustainable Living Guide: What Is Sustainability?

In this article, we explain where and why this concept, which has become the fashion word of the internet and catches our eye everywhere, enters our lives, defines sustainability with its three basic dimensions, in the most simplified form, and gives examples of sustainability from within life.

Read more