#EvdeKalOrmanı | 24.833 Paylaşımla Yarınlara Umut Olmak

Bir Kızılderili atasözü “Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.” diyor. Aslında bugünlerde kıymetini bilmemiz gereken her şeyi ne kadar da güzel anlatıyor.

Bir Kızılderili atasözü “Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.” diyor. Aslında bugünlerde kıymetini bilmemiz gereken her şeyi ne kadar da güzel anlatıyor.

Son zamanlarda sağlığımızın, sevdiklerimizin kıymetini fazlasıyla anlayıp farkına vardığımız günler yaşıyoruz. Tüm bunlar yaşanırken insanlığın çevremize, doğamıza, dünyamıza hatta geleceğimize etkilerini de kavrama fırsatı buluyoruz. Yaşamdaki rollerimizin farkına varıyoruz. Aslında geleceğimizin ne kadar önemli olduğunu idrak ediyoruz ve bizler biliyoruz ki Covid-19’un yanı sıra iklim değişikliğiyle de mücadele ediyoruz. İklim değişikliği problemine çözüm oluşturmanın en iyi yollarından birinin ağaçlandırma olduğunu da biliyoruz.


Bizler de ecording olarak Covid-19 virüsünün yayılma risklerine karşı toplum sağlığını korumak için yürütülen #EvdeKal kampanyasını daha da güçlendirmenin ve insanlarımıza bu konuda destek olmanın yanı sıra, bugünlerdeki birlik ve beraberliğimizin yarınlarda da hatırlanabilmesi adına doğaya kalıcı bir iz bırakmayı istedik.

Covid-19 salgını sürecinde sosyal izolasyon ve virüsün risklerini minimize etmek amacıyla herkesin evde kalması gerekiyor. Girişimimizle, kendi geliştirdiğimiz ve ecoDrone adını verdiğimiz insansız hava araçlarıyla evde kaldığımız her gün için bir tohum topu atarak insansız bir “#EvdeKalOrmanı” oluşturabilmeyi hedefledik ve bu doğrultuda Orman Genel Müdürlüğü ve ecording partner markalarının desteğiyle #EvdeKalOrmanı kampanyamızı gerçekleştirdik.


#EvdeKalOrmanı kampanyamızda bireyler kendi sosyal medya hesapları üzerinden #EvdeKalOrmanı etiketi ile paylaşım yaparak katılım sağladılar. Kampanyanın bitiş tarihine kadar #EvdeKalOrmanı etiketiyle yapılan her bir paylaşım için, insansız hava araçlarımız olan ecoDrone’lar doğaya bir tohum topu bırakarak #EvdeKalOrmanı’nı oluşturacak. Kampanya süresince #EvdeKalOrmanı etiketliyle yapılan toplam paylaşım sayısı 24.833, partner markalarımızın desteğiyle toprakla buluşturacağımız tohum topu sayısı ise toplamda 265.000’dir. #EvdeKalOrmanı için ekimimiz Haziran ayında Ankara’da gerçekleşecek.

Bugünlerde evde kalmanın yarınlarda nefes almaya dönüşmesini hedeflediğimiz #EvdeKalOrmanı kampanyamızda ekimi gerçekleştireceğimiz günü bekliyoruz. Geleceğimizin doğasının doğamızın geleceğine bağlı olduğunu bilerek yaşadığımız bugünlerde bir kez daha anladık ki daha yeşil ve güzel bir gelecek ancak #berabermümkün.

Ceyda Olgun