DÜNYAYI KURTARMAYA

ÇOK YAKINSIN!

SAVE THE WORLD!

SAVING THE WORLD!

ecoDrone ile hayata geçirdiğimiz çözümler sayesinde markanız ve işletmeniz ile iklim krizine karşı sürdürülebilir bir şekilde mücadele edin.

KAYDIR

Marka değerinize yeşil ve sürdürülebilir bir katkı sağlıyoruz.

Bizimle iş birliği yaparak doğaya dokunun ve müşterileriniz ile bağınızı artırarak küresel iklim krizine karşı birlikte mücadele edin.

Doğaya dokunan satın alma deneyimi ile markanızı güçlendirin.

Bizimle iş birliği yaparak doğaya dokunun ve müşterileriniz ile bağınızı artırarak küresel iklim krizine karşı birlikte mücadele edin.

Farkınızı ortaya koyarak markanıza yeşil bir değer katın.

Geliştirdiğimiz sürdürülebilir çözümler sayesinde tüm markalara ve kullanıcılarına, doğa adına pozitif değişimler yapabilme fırsatı yaratıyoruz.

İklim krizine karşı pozitif etkili çözümler oluşturun.

Uyguladığımız çevreci alışveriş modeli ile doğa ve tüketiciler arasındaki köprüleri kaldırarak, tüketicilerin doğaya doğrudan dokunabilmelerini sağlıyoruz.

İnsanlığa, doğaya ve çevreye değer katman için varız.

inovasyon

Pazarlama ve İletişim

Markanız, amaçlarına ulaşırken ve müşterilerinin ihtiyaçlarını gerçekleştirirken yeşil bir iz bırakabilir! ecording ile yapacağınız iş birliği sayesinde markanıza, hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve markanızı sektör paydaşlarınız arasından öne çıkaracak yeşil bir değer kazandırın.

sürdürülebilirlik

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Toplum yararına gerçekleştireceğiniz marka uygulamalarını, çevreye olan bağlılığınız ile birleştirerek hayata geçirin. Sosyal sorumluluk anlayışınızı ecording ile buluşturarak, müşterileriniz ve çalışanlarınız ile birlikte doğaya faydalı bir hikaye oluşturun.

support

İnsan Kaynakları

ecording ile işbirliği yaparak kurumsal ailenize ve paydaşlarına ilham, doğaya ise hayat veren bir deneyim yaratabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

ecoDrone ile Ürün/Hizmet Satış Bazlı İş Modeli

Kurumsal markalar ile iş birliği yaparak satın alınan her ürün, hizmet veya ödenen her fatura için tohum topu atışı gerçekleştiriyoruz. Ayrıca ürünler üzerine yerleştirdiğimiz etiketlerin üzerindeki QR kodu okuttuğunuzda; ecoDrone ile yapılan tohum topu atışlarının nerede, ne zaman ve nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgiye erişebilir ve alandan son güncel fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz.

ecoDrone ile Yaratıcı İş Birliği

Markalar ile yaptığımız sosyal medya kampanyaları, dönemlik iş birlikleri, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gibi çalışmalar kapsamında, ecoDrone ile tohum topu atışları gerçekleştiriyoruz. Bizimle yapacağınız iş birlikleri ile markanıza sunacağımız yeşil değeri kolayca ölçümleyerek, paydaşlarınız ve çalışanlarınız adına doğaya yeşil bir iz bırakabilirsiniz.

Her sektöre entegre olabilen bir iş modelinde çalışıyoruz.

Doğa ile yakaladığımız uyumu tüketim alışkanlıklarınıza entegre ediyoruz ve her bir satın alma işlemini doğada hayat potansiyeline dönüştürüyoruz.

Ürün etiketleri ve müşteri faturaları gibi alanlara, çevreci iş modelimiz ile kolayca entegre oluyoruz.

Ürün ambalajları ve ürün kutuları benzeri tüm noktalara yerleştirdiğimiz qr kodlarımız ile müşterileriniz ile doğada hayat yaratmanıza katkıda bulunuyoruz.

E-faturalar, işlem faturaları ve dijital bankacılık gibi birçok bölüme doğrudan uyum sağlıyoruz.

Geliştirdiğimiz inovatif teknolojileri yalnızca doğa ile değil, ürünleriniz ile de uyumlu hale getiriyoruz.

Sunduğunuz faydalı ürünlere bir yenisini bizler ekliyoruz ve ürünlerinize entegre olarak daha yaşanılabilir bir dünya yaratıyoruz.

İş modelimize entegre olarak; ödeme ekranı, ürün paketleri ve faturaları gibi tüm alanlarda sunacağınız her bir satın alma deneyimi ile birlikte iklim krizine karşı dur diyebilirsiniz.

Her bir abone veya içerik beğenisi gibi aksiyonlar için doğaya yeşil birer hayat bırakıyoruz.

Sunduğunuz hizmetlerin değerine, doğaya uyumlu tüketim alışkanlıkları yaratan iş modelimiz ile yeşil değeri de ekliyoruz.

Otomotiv teknolojilerinin doğa ile uyumlu ve sürdürülebilir gelişim hamlelerine bizler de entegre oluyoruz ve dünyamıza çok yönlü katkılarda bulunuyoruz.

Yeşil Somut Şeffaf bir deneyim sunuyoruz.

We offer a Green Tangible Transparent experience.

We provide a transparent green tangible experience.

01.

Satın alınan her ürün/hizmet doğada ecoDrone ile bir ağaca dönüşüyor.

Günlük hayatta attığınız her küçük adım için ecoDrone sizin için doğaya yeşil bir iz bırakıyor.

deneyim
deneyim

01.

Satın alınan her ürün/hizmet doğada ecoDrone ile bir ağaca dönüşüyor.

Günlük hayatta attığınız her küçük adımda ecoDrone sizin için doğaya yeşil bir iz bırakıyor.

02.

Satın alınan ürünlerin üzerinde bulunan QR Kod teknolojisi ile ağacınızın serüvenini takip edin.

Size özel oluşturduğumuz QR kod sayesinde tohum topunuzun ağaca dönüşme hikayesini güncel ve şeffaf bir şekilde takip edebilirsiniz.

03.

Adınıza atılacak olan tohum topunun doğadaki serüvenine ortak olun.

Sizin adınıza doğayla buluşturduğumuz her hayat potansiyeli ile yeryüzünde yeşil ve daimi bir iz bırakın.

03.

Adınıza atılacak olan tohum topunun doğadaki serüvenine ortak olun.

Sizin adınıza doğayla buluşturduğumuz her hayat potansiyeli ile yeryüzünde yeşil ve daimi bir iz bırakın.

Nasıl?

scaled drone

ecoDrone

ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştiren insansız hava araçlarıdır.

üretim kalıp

Tohum Topu Ar-Ge ve Gözlem Süreci

ecoDrone ile atılan tohum toplarının çimlenme oranlarını en üst düzeyde tutabilmek için ülkemizde bulunan ve toprak yüzeyine yakın derinliklerde yetişebilen tohum türleri öncelikli olarak tercih edilmektedir. ecording'in, Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarında bugüne kadar; toplamda 5 sahada 6 farklı tohum türü kullanılarak tohum topu atışları gerçekleştirildi.

bolt

Hızlı

ecoDrone'lar, 10 dakika içerisinde 2500 adet tohum topu atışı gerçekleştirebiliyor.

rotate

Yüksek Kapasiteli

ecoDrone’lar her uçuşunda, tohumlama yapılması planlanan ve ulaşılması zor 1,5 futbol sahası büyüklüğünde bir alan tarayabiliyor.

sort up

Verimli

Tohum topları için yapılan özelleştirmeler ve Ar-Ge çalışmaları sayesinde 16 kat daha fazla tohum koruma oranı sağlıyoruz.

laptop

Teknolojik

ecoDrone'lar, ecording tarafından ağaçlandırma çalışmaları için tam otonom operasyon gerçekleştirecek şekilde özel olarak tasarlandı.

2 .000.000+
tohum topu ecoDrone ile toprakla buluştu.
414
ton O₂ artışı.

Doğaya bıraktığımız yeşil izler büyümeye devam ediyor!

Daha yaşanılabilir bir gelecek için bizimle harekete geçmeye hazır mısın?

İklim krizinin artan etkileri nedeniyle orman ekosistemlerinin; karbon tutma, biyoçeşitlilik kaybının azaltılması ve gezegendeki sıcaklık artışının önüne geçilmesi gibi konularındaki kilit rolü nedeni ile önemleri daha da artmıştır. ecording, bu sonuçlar doğrultusunda geliştirdiği teknolojilerle bireylerin ve kurumların iklim krizine karşı pozitif ve doğrudan mücadele edebileceği çözümler sunmaktadır ve daha yaşanabilir bir dünyayı hedeflemektedir.

ecording, geliştirdiği insansız hava araçları ve yazılım teknolojileri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. ecoDrone; ekibimiz tarafından geliştirilen ve doğrudan ekim yöntemi ile ağaçlandırma çalışmalarında kullanılan insansız hava aracıdır. ecordingApp ise; dünyanın ve çevrenin yararına verilen görevlerin tamamlanması ile edinilen puanlarla, anlaşmalı markalardan ödüller kazandıran bir mobil uygulamadır.

Kısa vadeli hedefimiz; iş birliklerimizi arttırarak yaptığımız çalışmalarla her sektörden şirket ve kurum ile entegre olarak dünyayı ağaçlandırma çalışmalarına hız kesmeden devam etmektir. 2030 yılına kadar 1 Milyar tohum topu atışı hedefimiz ile Türkiye’deki ve dünyadaki karbon ayak izini azaltmayı aynı zamanda çevre bilinci ve çevre teknolojileri konularında öncü kurumlardan biri olmayı hedeflemekteyiz. Bunun yanı sıra şubat 2021’de açtığımız Hollanda ofisimiz ile de Türkiye’de başlayan bu süreci dünya genelinde geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

İklim krizinden kaynaklı gelir eşitsizliği yaşayan gruplardan biri de kırsal bölgelerde yaşayan insanlardır. Geçim kaynakları çoğunlukla tarım ve hayvancılık olan bu kesim, küresel iklim krizinden doğrudan etkilendiği için gelir eşitsizliği ile de karşı karşıya kalmaktadır. Ekim sahalarımıza yakın bölgelerde yaşayan ve iklim krizi nedeni ile gelir eşitsizliğine maruz kalan kadınlara, tohum toplarının üretimi için ecording tarafından özel olarak geliştirilen materyallerin eğitimleri veriliyor ve söz konusu kadınlar ile tohum toplarının üretimi gerçekleştiriliyor. Ardından üretilen tohum toplarının söz konusu kadınlardan satın alınması ile birlikte Orman Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen sahalarda ekim operasyonları gerçekleştiriliyor. Böylelikle ecording, küresel iklim krizinden olumsuz etkilenen kadınların ek gelir elde etmesine katkıda bulunuyor ve iklim krizine karşı kadınlar ile birlikte doğrudan mücadele ediyor.

Yaklaşık 2018 yılında başlatılan ve Orman Genel Müdürlüğü, İç Anadolu Tohum Enstitüsü ve Artvin Çoruh Üniversitesi destekleri ile yürütülen Ar-Ge çalışmaları sonucunda, bugüne kadar 5 farklı sahada atışı gerçekleştirilen 6 farklı tohum türü için ortalama %36 oranında çimlenme gözlemlenmiştir. Söz konusu çimlenme oranları; çalışma sahası, kullanılan tohum türü ve ekim zamanı gibi faktörlere göre değişiklik göstermekte olup, minimum %9, maksimum %62 oranları arasında seyretmektedir. Verimliliklerin Ar-Ge çalışmaları ile günden güne artırılması üzerine çalışmalar sürdürülmektedir.

Satın alınan her bir ürün ve hizmet doğada bir tohum topuna dönüşüyor. Örneğin, satın aldığınız bir üründe ecoDrone simgesi gördüğünüzde, o ürün satışı için ecoDrone ile bir tohum topu atışı gerçekleştirildiğini anlıyorsunuz. Ayrıca ürünlerin üzerine yerleştirilen QR kodu okutmanızla birlikte tohum topunun ne zaman, nerede, hangi türde atıldığı gibi detaylı bilgilere ulaşabiliyor ve alandan en güncel fotoğrafları görüntüleyebiliyorsunuz. Bu iş modeli ile; uzun vadede bireylerin ve markaların doğada yarattığı etkiyi görmelerini ve farkında olmalarını sağlamak için çalışmaktayız.

Yeşilin her tonundan haberdar olun.

Dünyadan ve ecording’ten tüm yeşil haberler ve gelişmeler e-posta kutunda!


    Kişisel verilerinizi korumayı önemsiyoruz. Gizlilik Politikası