Temiz İçerikli ve Çevre Dostu Sürdürülebilir Kozmetik Markası: The Purest Solutions | ecording Yeşil İş Birlikleri Serisi

ecording Yeşil İş Birlikleri Serisi'nde, BM Sürdürlebilir Kalkınma Amaçları kapsamında temiz içerik ve çevre dostu ambalajlarla yenilikçi çözümler sunan bir iş ortağımız The Purest Solutions'ı tanıtıyoruz.

Ürettiği atık miktarı ve içerdiği kimyasallar nedeniyle kozmetik sektörü, daha yaşanabilir bir dünya için karbon salımının minimuma indirilmesi gereken sektörlerin başında geliyor. Çoğu kozmetik ürünü, içerdiği kimyasallar nedeniyle insan sağlığına ve çevreye zarar verebiliyor, ayrıca üretilen atık miktarı ve üretim sürecinde doğal varlıkların bilinçsizce kullanılması, bize ve dünyaya verdiği zararı giderek artırıyor. 

Öyle ki, çoğunluğu tek kullanımlık olmak üzere, bir yılda yaklaşık 120 milyar kozmetik ürün ambalajı üretiliyor. Ayrıca çoğu kozmetik ürünü tamamen kullanılıp bitirilemeden son kullanma tarihlerini doluyor ve çöpe atılıyor. 

Yapılan bir araştırmaya göre, sadece geri dönüştürülebilir ambalajların kullanımı ve ambalajların geri dönüşüme kazandırılmasıyla kozmetik endüstrisinin neden olduğu karbon emisyonu %70’e kadar azaltılabilir. 

Sürdürülebilir kozmetik ürünleri diğer kozmetik ürünlerinden ayıran birkaç özellik var.  Sürdürülebilir kozmetik ürünleri olarak adlandırdığımız ürünler; çevresel atığı minimuma indirgeyen ve döngüsel ekonomiyi benimseyen, insan sağlığını tehlikeye atmayan, hayvanlara zarar vermeyen (cruelty-free), çok bileşen yerine az bileşenden oluşan ve olabildiğince yenilenebilir kaynaklardan elde edilen ham maddelerin tercih edildiği ürünlerdir.

Nitekim, 2020 yılında kurulan The Purest Solutions markası, kozmetik sektöründe sürdürülebilirlik ilkesini benimseyerek dikkat çekmektedir. Temiz içerikli ürünleri ve çevre dostu ambalajları ile sorun odaklı sonuç veren çözümler sunmayı amaçlayan partnerimiz The Purest Solutions, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde kurumsal sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk çalışmaları da yürütmekte. Bu yazıda sizlere The Purest Solutions’ı tanıtıyoruz.

Kozmetik Sektöründe Sürdürülebilirlik Merkezli Bir Marka: The Purest Solutions

2020 yılında kurulan The Purest Solutions, kozmetik sektöründe sürdürülebilirlik ilkesini benimseyen markalar arasında yer alıyor. Marka, ürün ambalajlarında plastik kullanımını minimuma indirmek için refill (yeniden dolum) sistemini benimsiyor.

 The Purest Solutions Ekolojik Yedek Ambalaj, ürünlerin tekrar doldurulabilir ambalajlar kullanarak çevre dostu bir şekilde sunulmasını sağlayan bir paketleme alternatifi. Bu yöntem ile müşterilerine ürünlerini yeniden doldurma kolaylığı sunarken, %77 daha az plastik tüketmelerine de olanak tanımış oluyor. 

Diğer yandan, sürdürülebilirlik anlayışını ekonomik, ekolojik ve sosyal açılardan ele alarak çeşitli projelere imza atmakta. Hayata Destek Derneği ile işbirliği yaparak kadınlar, çocuklar ve mevsimlik işçilere destek olurken, HAÇİKO ile sokak hayvanlarına destek oluyor. Ayrıca, ecording’in geliştirdiği ecoDrone’lar ile tohum topu atışı gerçekleştirerek doğaya katkı sağlamaktadır.  

The Purest Solutions x ecording: Ekosisteme Karşı Sorumluyuz!

Doğaya saygılı, geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler kullanarak ürünlerini tüketicilerine sunan The Purest Solutions, ayrıca her bir ürünü adına bir tohum topunu toprakla buluşturarak ormanlaştırmanın artmasına ve biyoçeşitliliğin korunmasına destek oluyor. 

The Purest Solutions ürünlerini tercih ettiğinizde, ecording’in geliştirdiği insansız hava araçları ecoDrone’lar sizin için havalanıyor ve ulaşılması zor alanlarda tohum toplarını toprakla buluşturuyor. 

Üstelik ürün kutusunu açtığınızda karşınıza çıkan QR kodu okutarak tohum topunuzun doğadaki serüvenine ortak olabiliyor, operasyon sürecine dair görseller, operasyon videosu ve detaylı bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Öte yandan, ecordingApp ile The Purest Solutions ürün ambalajlarını geri dönüştürerek hem favori markanızın geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik yaklaşımına katkıda bulunabilir hem de sürpriz indirimler kazanabilirsiniz.

The Purest Solutions x ecording partnerliğine ilişkin detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.